DDV vštet in poštnina izračunana na blagajni.
Na zalogi

Pogosto kupljeno skupaj

Informacije o izdelku

Kuharska knjiga Cook Eat Slovenia je osvojila dve nagradi na enem najprestižnejših svetovnih tekmovanjih za kuharske knjige, znanem kot »nagrade Oskar« za gastronomsko literaturo.

Gre za knjigo s tradicionalnimi slovenskimi recepti, ki jo je napisala Špela Vodovc in je izdana v angleškem jeziku. V knjigi so zbrani recepti, ki so v njeni družini prehajali iz generacije v generacijo. Poleg družinske zapuščine gre tudi za poklon tradicionalni slovenski kulinariki. Njene sanje so bile, da v svetu ponese tradicionalne slovenske recepte in pomaga svetu pri odkrivanju slovenske kulture preko hrane.

Knjiga je bila izdana konec leta 2019 in avtorica jo je prijavila na največji knjižno-kulinarični dogodek na svetu - Gourmand World Cookbook Awards. V finalni izbor je bila izbrana kar v treh kategorijah in sicer za prevod, samozaložbo in kulinarični turizem (države in regije). Kar je pomenilo, da je v teh kategorijah tudi zmagovalka za Slovenijo.

Razglasitev zmagovalcev je bila predvidena v začetku junija na največjem sejmu kuharskih knjig na svetu, v Parizu, vendar je zaradi trenutnega razmerja dogodek prestavljen. Organizatorji tako prvič od leta 1995, ko podeljujejo gastronomske »Oskarje«, so zmagovalce objavili pred osrednjo podelitvijo. Med več tisoč prijavljenimi knjigami iz 225 držav v regiji se je njena prva knjiga z naslovom Cook Eat Slovenia uvrstila med TOP 3 na svetu. V kategoriji kulinarični turizem (države in regije) je zasedla 2. mesto ter 3. mesto v kategoriji samozaložba.

Knjiga bo zagotovo prinesla k večji razpoznavnosti tradicionalnih slovenskih jedi po svetu in s tem spodbudila popotnike, da obiščejo Slovenijo.